+48 600 400 363

Instalacje c.o.

logo instalacja cWykonujemy instalacje centralnego ogrzewania w różnych rozwiązaniach:

Instalacje c.o. - ogrzewanie tradycyjne, czyli grawitacyjne

- Jest bardzo starą metodą wymuszania przepływu wody w instalacji. Nie potrzeba do tego energii elektrycznej. W wodnym ogrzewaniu grawitacyjnym wykorzystywane jest zjawisko unoszenia się ogrzanej wody i opadania schłodzonej.

Instalacje c.o. - ogrzewanie pompowe

- Ogrzewanie pompowe jest obecnie najczęściej stosowanym rozwiązaniem w instalacjach centralnego ogrzewania w domach jednorodzinnych. Do wymuszania ruchu wody w instalacji wykorzystywana jest pompa obiegowa

Instalacja c.o. - rozdzielaczowa

- Instalacja rozdzielaczowa jest odmianą instalacji dwururowej z rozdziałem dolnym. Do kotła podłączamy tylko jeden lub dwa piony obsługujące rozdzielacze na poszczególnych kondygnacjach.

Instalacja c.o. - z rozdziałem poziomym

- Podobnie jak w instalacji rozdzielaczowej, wykonujemy jeden lub dwa piony grzewcze, a następnie podłączamy do nich poziome rozprowadzenia w systemie dwururowym lub jednorurowym.

Instalacja centralnego ogrzewania - ogrzewanie podłogowe

- W systemie ogrzewania podłogowego przewody, którymi płynie ogrzana woda, oddają ciepło do pomieszczenia równomiernie na całej powierzchni podłogi. Rury można układać w meander - (ale zakres stosowania jest ograniczony średnicą rury i jej minimalnym promieniem gięcia) lub spiralnie.

logo

Kulice 11D
72-200 Nowogard
tel. +48 600 400 363